#BeTheChampion
Saturday 11th - Track        
Ev No Time Age Round Event Start List Results Event Winners - Finals Only
T01 11:00 SENW Final 3000m s/c Start List RESULTS Emily BROWN (SENW) Cardiff AAC 11:41.80
T02 11:25 U17W Final 300m Hurdles   RESULTS Lydia THOMAS (U17W) Pembrokeshire Harriers 45.47
T03 11:29 SENW Final 5000m RESULTS Alaw BEYNON-THOMAS (SENW) Swansea Harriers 17:23.45
T04 11:59 SENW Final 400m Hurdles   RESULTS Deborah WILLIS (SENW) Notts AC 63.27
T05 12:13 SENM Final 400m Hurdles RESULTS Paul BENNETT (SENM) Cardiff AAC 52.17
T06 12:17 U17W Heats 800m   RESULTS      
T07 12:32 U17M Heats 800m RESULTS
T08 12:47 SENM Heats 800m   RESULTS      
T09 12:57 U17M Heats 100m RESULTS
T10 13:05 U17W Heats 100m   RESULTS      
T11 13:17 SENW Heats 100m RESULTS
T12 13:17 SENM Heats 100m   RESULTS      
T13 13:41 SENM Final 3K Walk RESULTS Jordan PRICE (U17M) Brecon AC 15:42.58
T13 13:41 SENW Final 3K Walk   RESULTS Bethan DAVIES (SENW) Cardiff AAC 12:24.70
T14 14:01 U17W Final 300m RESULTS Hannah PACHUTA (U17W) Bridgend AC 40.54
T15 14:09 U17M Final 400m   RESULTS George THOMAS (U17M) Brecon AC 49.03
T16 14:17 SENM Final 400m RESULTS Joseph BRIER (U20M) Swansea Harriers 47.91
T17 14:25 SENW Final 400m   RESULTS Katherine MARSHALL (SENW) ** Cardiff AAC 55.95
T18 14:33 U17M Final 100m RESULTS Ben PARIS (U17M) Cardiff Archers 11.23
T19 14:37 U17W Final 100m   RESULTS Moli JONES (U17W) Colwyn Bay AC 12.19
T20 14:41 SENW Final 100m RESULTS Hannah BRIER (U20W) Swansea Harriers 11.51
T21 14:45 SENM A-Final 100m   RESULTS Anax DASILVA (U23M) Cardiff AAC 10.59
T22 14:49 SENM B-Final 100m RESULTS Christopher PARRY (SENM) Cardiff AAC 10.89
T22A 14:49 SENM IPC 100m   RESULTS James LEDGER (SENM) FDSW 16:48.00
T23 14:53 SENM Final 5000m RESULTS Joshua GRIFFITHS (SENM) Swansea Harriers 15:08.67
T24 15:13 U13B Heats 4 X 100 Relay   RESULTS Swansea Harriers Dominic TURNER, Sam PETHERBRIDGE, Harvey JAMES, Charlie HOLLAND 51.80 51.8
T25 15:21 U13G Heats 4 X 100 Relay RESULTS Cardiff AAC 'A' Maddy JONES, Olivia SUGARMAN, Alana LEA, Holly MEDINA 53.60 53.6
T26 15:29 U15B Heats 4 X 100 Relay   RESULTS      
T27 15:37 U15G Heats 4 X 100 Relay RESULTS
T28 15:45 SENW Final 200m   RESULTS Lucy EVANS (SENW) Sale Harriers Manchester 24.96
T29 15:53 SENM Heats 200m RESULTS
T30 16:05 SENW Final 1500m   RESULTS Rachel MCCLAY (SENW) Bracknell AC 4:27.73
T31 16:23 SENM Final 110m Hurdles RESULTS Glen ELSDON (SENM) Carmarthen Harriers 15.31
T32 16:27 SENM Final 1500m   RESULTS Tom MARSHALL (SENM) Cardiff AAC 3:57.51
T33 16:45 SENW Final 100m Hurdles RESULTS Katherine MORRIS (U23W) Swansea Harriers 15.28
T34 16:49 U17W Final 800m   RESULTS Naomi REID (U17W) Cardiff AAC 2:11.18
T35 16:54 U17M Final 800m RESULTS George THOMAS (U17M) Brecon AC 43:12.00
T36 16:59 SENM Final 800m   RESULTS Jake HEYWARD (U20M) Cardiff AAC 1:53.59
T37 17:04 SENW Final 800m RESULTS Isobel PARRY-JONES (U20W) Cwmbran Harriers 0.00
T38 17:09 U17M Final 400m   RESULTS George THOMAS (U17M) Brecon AC 49.03
T39 17:13 SENM Final 400m RESULTS Joseph BRIER (U20M) Swansea Harriers 47.91
T40 17:17 SENW Final 400m   RESULTS Katherine MARSHALL (SENW) ** Cardiff AAC 55.95
T41 17:21 U17W Final 300m RESULTS Hannah PACHUTA (U17W) Bridgend AC 40.54
T42 17:25 SENM Final 200m   RESULTS Kristian JONES (U20M) Cardiff AAC 21.63
T43 17:29 SENW Final 200m RESULTS Lucy EVANS (SENW) Sale Harriers Manchester 24.96
Saturday 11th - Field  
F01 10:45 SENW Final Hammer (4.00kg)   RESULTS Carys PARRY (SENW) Rhondda AC 64.74
F02 11:00 U17M Final Shot Put (4.00kg) RESULTS Thomas HANSON (U17M) Cardiff AAC 14.63
F03 11:00 U17W Final Shot Put (3.00kg)   RESULTS Sarah OMOREGIE (U17W) Cardiff AAC 13.95
F04 11:00 SENW Final Triple Jump RESULTS Sian SWANSON (SENW) Swansea Harriers 11.47/+0.7
F05 11:00 SENM Final Triple Jump   RESULTS Navid CHILDS (SENM) Thames Valley Harriers 14.36/+0.1
F06 11:30 SENM Final Pole Vault RESULTS Ethan WALSH (U20M) ** Shaftesbury Barnet Harriers 4.75
F07 12:00 SENW Final High Jump   RESULTS Bethan PARTRIDGE (SENW) ** Birchfield Harriers 1.78
F08 12:00 U17W Final High Jump RESULTS Lauren EVANS (U17W) Cardiff AAC 1.63
F09 12:00 U17M Final High Jump   RESULTS David THOMAS (U17M) Yate & District AC 1.78
F10 12:30 SENM Final Hammer (7.26kg) RESULTS Jac Lloyd PALMER (U23M) Cardiff AAC 64.81
F11 13:30 SENM Final Shot Put (7.26kg)   RESULTS Gareth WINTER (SENM) City of Sheffield & Dearne AC 16.85
F12 13:30 SENW Final Shot Put (4.00kg) RESULTS Adele NICOLL (U23W) Birchfield Harriers 16.08
F13 13:45 SENW Final Javelin (600g)   RESULTS Tasia STEPHENS (U23W) Cardiff AAC 41.40
F14 13:45 SENM Final Javelin (800g) RESULTS Jason COPSEY (SENM) Cardiff AAC 65.85
F15 13:45 U17W Final Javelin (500g)   RESULTS Bethany MOULE (U15G) Neath Harriers 39.11
F16 13:45 U17M Final Javelin (700g) RESULTS Dylan PARRY (U17M) Bridgend AC 46.98
F17 14:30 SENM Final Long Jump   RESULTS Curtis MATHEWS (SENM) Cardiff AAC 7.02/+0.4
F18 14:30 SENW Final Pole Vault RESULTS Sally PEAKE (SENW) Birchfield Harriers 4.32
F19 15:30 SENM Final High Jump   RESULTS Joseph PEARSE (U23M) ** Blackburn Harriers & AC 2.02
F20 15:30 SENW Final Discus (1.00kg) RESULTS Elise BUE (U23W) ** Worcester AC 42.88
F21 16:15 SENW Final Long Jump   RESULTS Emily WRIGHT (U20W) Bristol & West AC 5.99/+0.6
F22 16:45 SENM Final Discus (2.00kg) RESULTS Brett MORSE (SENM) Cardiff AAC 60.23