RACE 02 Primary Boys 1600m @ 12:15 PM
2017 S.I.A.B & HOME COUNTRIES
CROSS COUNTRY INTERNATIONAL
SATURDAY 25TH MARCH, MARGAM PARK
1
1          
Pos Bib Athlete School District Time Pos Club 1 2 3 4 5 6 Total
1 41 Ifan BOWEN Y Dderwen Dyfed 5:54 1 Dyfed 1 3 6 8 10 11 39
2 62 Cody NOONAN St. Joseph's, Port Talbot West Glam 6:00 2 West Glam 2 4 5 7 9 12 39
3 51 Rhys JENKINS Aberaeron Dyfed 6:03 3 West Glam 14 15 16 17 21 22 105
4 61 Cameron LLEWELLYN St. Joseph's Clydach      West Glam 6:08  
5 63 Rhys HONEY-JONES Pontarddulais Primary West Glam 6:11  
6 52 Morgan WILLIAMS Gelli Aur Dyfed 6:14 1st Team - Athletes: Dyfed (39Pts)
7 76 Mkpouto ESSIEN St. Joseph's, Port Talbot West Glam 6:17 41 Ifan BOWEN, Y Dderwen, (1) 05:54
8 42 Iwan THOMAS Parc Y Tywyn Dyfed 6:17 51 Rhys JENKINS, Aberaeron, (3) 06:03
9 73 Alfred DOWNING Ysgol Brynymor  West Glam 6:21 52 Morgan WILLIAMS, Gelli Aur, (6) 06:14
10 53 Jack THOMAS Parc Waun Dew Dyfed 6:21 42 Iwan THOMAS, Parc Y Tywyn, (8) 06:17
11 47 Finlay TARLING Aberaeron Dyfed 6:22 53 Jack THOMAS, Parc Waun Dew, (10) 06:21
12 68 Evan MORRIS Newton Primary West Glam 6:23 47 Finlay TARLING, Aberaeron, (11) 06:22
13 57 Iwan WILSON Llangennech Dyfed 6:25 2nd Team - Athletes: West Glam (39Pts)
14 74 Morgan WILLIS Sketty Primary School West Glam 6:29 62 Cody NOONAN, St. Joseph's, Port Talbot, (2) 06:00
15 66 Tristan BARRY Pennard  Primary West Glam 6:34 61 Cameron LLEWELLYN, St. Joseph's Clydach     , (4) 06:08
16 64 Dafydd KING Ysgol Brynymor  West Glam 6:34 63 Rhys HONEY-JONES, Pontarddulais Primary, (5) 06:11
17 71 Luca O'KEEFE St Therese's Primary West Glam 6:39 76 Mkpouto ESSIEN, St. Joseph's, Port Talbot, (7) 06:17
18 59 Harri HOWELLS Y Dderwen Dyfed 6:42 73 Alfred DOWNING, Ysgol Brynymor , (9) 06:21
19 44 Huw CRESSY-RODGERS Llandovery Prep Dyfed 6:43 68 Evan MORRIS, Newton Primary, (12) 06:23
20 46 Rhys CAYGILL Llandudoch Dyfed 6:44 3rd Team - Athletes: West Glam (105Pts)
21 79 Ethan DAVIES Gowerton Primary West Glam 6:47 74 Morgan WILLIS, Sketty Primary School, (14) 06:29
22 72 Matt GUDGEON St. David's Primary West Glam 6:53 66 Tristan BARRY, Pennard  Primary, (15) 06:34
23 50 Jake LYNOCK Rhys Pritchard Dyfed 6:54 64 Dafydd KING, Ysgol Brynymor , (16) 06:34
24 69 Kieran NORMAN Brynhyfryd Primary West Glam 6:59 71 Luca O'KEEFE, St Therese's Primary, (17) 06:39
25 43 Liam UPTON-BOORMAN Johnstown Dyfed 7:04 79 Ethan DAVIES, Gowerton Primary, (21) 06:47
26 67 Morgan KINSMAN Birchgrove Primary West Glam 7:09 72 Matt GUDGEON, St. David's Primary, (22) 06:53
27 70 Ben HILL St Therese's Primary West Glam 7:20